YAPTIĞINIZ TERCİHLERİ TEKRARDAN SORGULATACAK 10 ÜNİVERSİTE

Üniversite tercihi yaparken mutlaka bakmanız gerekirken 10 üniversite

YAPTIĞINIZ TERCİHLERİ TEKRARDAN SORGULATACAK 10 ÜNİVERSİTE

 

  1. Orta Doğu Teknik Üniversitesi (Ankara)

Hiçbir sınırı ve sınırlamayı kabul etmeyen üniversite; ODTÜ!

 Hem köklü hem de eğitim kalitesini hiç bozmadan koruyabilmiş bir kaç üniversiteden biridir. ODTÜ sadece akademik başarılarıyla değil muhteşem kampüsü ve geniş etkinlik yelpazesiyle de birçok öğrencinin hayalini süsleyen üniversitelerin başında gelmektedir. ODTÜ'de her türlü düşünceye, inançlara ve farklılıklara saygı duyulmaktadır. Kampüste bulabileceğiniz 100 den fazla topluluk, geniş kampüs imkanları ve kendinize uygun yüzlerce etkinliğin olması, seçiminizden pişman olmayacağınızın en büyük kanıtıdır...

Başarmak ve fark yaratmak içi "ODTÜ"

  1. Boğaziçi Üniversitesi (İstanbul)

US News & World’ un hazırladığı “2019 Dünyanın En İyi Üniversiteleri” araştırmasında Boğaziçi Üniversitesi dünyada 234. sırada, Türk üniversiteleri arasın da da en üst sırada yer aldığını biliyor muydunuz?

 

Güney Kampüs, Kuzey Kampüs , Kandilli Kampüsü ve Kilyos Kampüsü olmak üzere dört kampüsten oluşan Boğaziçi Üniversitesi, eğitimi ve yerleşkelerinin güzelliğini birleştiren Türkiye’nin en önde gelen üniversitelerindendir. Boğaziçi Üniversitesi'nin gerek vizyonu gerek sağladığı özgürlük ortamı gerekse verdiği eğitim tarzıyla en çok tercih edilen üniversitelerin başında gelmektedir.  

 Tarihi ve teknolojisiyle ile harmanladığı eğitimiyle öğrencileri büyülemektedir.

 

  1. Galatasaray Üniversitesi (İstanbul)

İstanbul boğazının hemen yanında, deniz manzarası eşliğinde eğitim görebileceğiniz bir üniversite düşünün…

Galatasaray Üniversitesi milletlerarası anlaşmayla kurulmuş ilk devlet üniversitesidir. Üniversite eğitiminin en büyük avantajlarından birisi yabancı dil öğrenme imkanıdır . Fransızca eğitimin yanı sıra İngilizceyi de geliştirip yanı sıra zorunlu dil dersleriyle 4 yıl boyunca ekstra bir dil daha öğrenmek mümkün. Konferanslar, söyleşi, akademik ve sosyal etkinlik olanakları sağlamaktadır.

  1. İstanbul Teknik Üniversitesi

İstanbul ile iç içe, her biri kendine has özellikler barındıran kampüslerde eğitim görmek istemez misiniz?

 Eğitim yeterliliği ömürle ölçülmez ama İTÜ; dünyanın en eski 5. teknik üniversitesidir. ABD üniversiteleri ile denklik sağlayan en fazla ABET (Accreditation Board for Engineering and Technology) belgesine sahip üniversitedir.  İstanbul'un oldukça merkezi bir kısmında bulunuyor ve konumu sayesinde her yere oldukça hızlı ulaşabilirsiniz.

 

  1. Hacettepe Üniversitesi (Ankara)

Hacettepe Üniversitesi akademik açıdan oldukça güçlü ve ileriye dönük bir profilde ilerlemektedir.  Türkiye'nin alanında en iyi öğretim üyeleriyle öğrencilerini bir arada olması başarıyı beraberinde getirir. ,Bu nedenle "Hacettepe" en iyi tercihlerden biri olacaktır...

Hacettepe Üniversitesi Sıhhiye ve Beytepe olmak üzere iki ana kampüsten oluşmaktadır. Sıhhiye tahmin edeceğiniz üzere sağlıkla ilgili bölümleri ve hastaneleri içeren kampüstür, diğer fakülteler ise Beytepe Kampüsünde bulunmaktadır. Beytepe Kampüsünden Kızılay’a yürüyerek 15 dakikada varabilirsiniz. Ayrıca kampüste Yeşil Vadi göleti ile birlikte yürüyüş alanları, spor sahası, olimpik yüzme havuzu, büyük kütüphanesi ve yeşillik alanlarıyla birçok devlet üniversitesinde bulunmayan olanaklara sahiptir.

  1. Gazi Üniversitesi (Ankara)

Gazili olmak ayrıcalıklıdır!

1926 yılında Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından kurulan üniversitenin, Merkez Yerleşke - Rektörlük, Çankaya, Beşevler, Maltepe, Emek, Gölbaşı, Ostim, Kahramankazan, Polatlı Yerleşkesi gibi pek çok yerleşkesi bulunmaktadır. Gazi Üniversitesi yaklaşık 60.000 öğrencisi ile Türkiye’nin sayılı okullarındandır. Yerleşkesi ve okul yönetimi olarak öğrenci dostu olması ve öğretim akademisyen kadrosu ile en çok tercih edilen üniversiteler arasındadır.

Spor olanakları, havuzu, yeşil alanları, kütüphanesi, kafeleri ve eski tas binaları ile samimi, keyifli bir kampüs hayatı yaşatmaktadır.

 

  1. Ege Üniversitesi ( İzmir)

 

İzmir deki en köklü üniversite olması, ulaşım, çevre ve sosyal hayatı sebebiyle en çok tercih edilen üniversitelerin başında Ege Üniversitesi gelmektedir.  Sosyal etkinlikleri ile cazip, öğrencilerine her bakımdan kolaylıklar sunabilen bir üniversitedir. Sosyal bakımdan imkanları geniş, ulaşım ağı bakımından rahat, yer ve doğası bakımından doğal

 

  1. Karadeniz Teknik Üniversitesi (Trabzon)

Karadeniz’in mükemmel doğasına kim hayır diyebilir ki ?           

Hem manzara hem eğitim istiyorum diyorsanız düşünmeden tercih etmeniz gereken Türkiyenin en güzel üniversitelerinden biridir.  Bir çok bölüme sahip ve genel olarak bölgenin merkezi konumunda bulunmaktadır. Kaliteli öğretim üyelerine sahip özellikle eski üniversite olması her konuda bir adım önde olmasını sağlıyor.

 

  1. Eskişehir Anadolu Üniversitesi

Bol bol gezin, şehrinizi tanıyın, kültürel aktivitelere katılın…

Ulaşımın kolay olması, teknolojiyi yakından takip etmesi, kaliteli eğitimi Sosyal yaşam alanında çok fazla imkan sunması ve aktif öğrenci topluluklarıyla çok sayıda etkinlik gerçekleştirilmesiyle seçim zamanı öğrencilerin vazgeçilmez tercihlerindendin.

 

  1. Akdeniz Üniversitesi (Antalya)

Antalya sosyal imkanları, sıcak iklimi, çeşitli ulusal/uluslararası kültür, turizm ve eğlence faaliyetlerini bolca barındıran bir şehirdir. Bu nedenle Antalya, Akdeniz Üniversitesi öğrencilerine rahat ve mutlu bir öğrenim hayatı sağlar. Hem sosyal olanları hem eğitim seviyesi ile tercih döneminde öğrencilerin en çok talep ettiği üniversitelerdendir.

Bu Gönderi İlginizi Çekebilir!

Pandemi Sonrası Arkadaşlarınızla Türkiye'de Gezebileceğiniz 8 Harika Yer

Pandemi dolayısıyla yapmak istediğimiz birçok planı ertelemek zorunda kaldık. Pandemi sonrası arkadaşlarınızla birlikte veya yalnız başınıza doyasıya gezmek isteyeceğiniz yerler mutlaka vardır. Bu yazımızda sizlere birkaç tavsiye vermek istedik. Keyifli okumalar.

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
3
dislike
0
love
2
funny
0
angry
0
sad
1
wow
3