Yasaklanan Alkol Reklamları

2013 Haziran'ında başlayan saat 00:00-06:00 arası alkol satışının yasağından 1 sene sonra tüm medya yayın kanallarında alkol reklamları da yasaklanmıştı. Tabi ki ekrananlara veda etmeden önce hepsi akılda kalıcı afişler ve reklam filmleri yayınladı. İşte bunlardan birkaçı.

Yasaklanan Alkol Reklamları

1- Yeni Rakı

2- Yeni Rakı

3- Doluca

"Doluca ailesi olarak size bu sayfalardan artık son kez sesleniyoruz…

87 yıldır gururla ve tutkuyla ürettiğimiz şaraplarımızla bir çok anınıza eşlik ettik, "En kötü günümüz böyle olsun" diyerek kadehlerimizi kaldırdık..

Bizim için bardağın dolu tarafı ; sizlere buradan seslenemeyecek de olsak, en değerli anlarınızda hala birlikte olacağımızı bilmek… Görüşmek üzere…”

4- Efes Pilsen

5- Efes Pilsen ‘Görmesek de biliriz. 44 yıldır aynı masada, aynı muhabbette, aynı duygularda beraberiz. Biz bizi görmesek de tanır, görmesek de biliriz.’

6- Efes Pilsen

7- Bomonti

8- Yeni Rakı

Masalar eskiyecek sanılır, sen muhabbete oturdukça hep yeni kalır.

sazlar eskiyecek sanılır, sen tellere ses verdikçe hep yeni kalır

meyhaneler eskiyecek sanılır,sen kapısını açtıkça hep yeni kalır

Anılar eskiyecek sanılır, sen paylaştıkça hep yeni kalır

Şarkılar eskiyecek sanılır, sen eşlik ettikçe hep yeni kalır

500 yıllık kültürümüz eskiyecek sanılır, sen sahip çıktıkça hep yeni kalır

Muhabbetimiz bitecek sanılır, sen dostlarla buluştukça hep yeni kalır

9- Efes Pilsen

10- Şarap Üreticileri Derneği

İlk kez bu kadar suskun, bu kadar sessiz kalacak. Bu toprakların binlerce yıllık gururu, artık yeni mucizelere dönüşemeyecek. Aslında Türkiye'de şarap üretimi her geçen gün gelişiyor, adını dünyada daha çok duyuruyordu. Kendi topraklarımızın değerine ve geçmişine sahip çıkmak yerel üreticiyi gururlandırıyordu. Hep birlikte ülke için önemli ekonomik değer yaratılıyordu. Toprağın zenginliği üreticinin tutkusuyla birleşip Anadolu'nun her bir köşesinde farklı bir üzüme dönüşüyor, dünyaya yeni mucizeler armağan ediyordu. Ama bu toprakların efsane lezzetleri artık konuşmayacak. Üretici artık sesini dünyaya duyuramayacak. Çünkü artık şarabın konuşması yasak! Bu toprakların değerlerinden bu toprakların insanları artık haberdar olamayacak. Siz yine bin bir lezzetin yanında, keyifle ve kararında tatmaya devam ediniz. Biz bu topraklarda var olduğumuz sürece tutkumuzla üretmeye ve bu kültürü yaşatmaya devam etmeye kararlıyız Ama artık Anadolu'nun eşsiz üzümleri; Öküzgözü, Boğazkere, Emir, Narince ve daha nicelerini siz anlatmalısınız. Sofralarınızdaki muhteşem lezzet buluşmalarını herkese daha çok anlatmalısınız. Çünkü anadolunun eşsiz mucizesi ARTIK SİZE EMANET...

Bu Gönderi İlginizi Çekebilir!

İzlerken Gaza Getiren Gelmiş Geçmiş En İyi Nike Reklamları

Nike geçmişten günümüze akılda kalan pek çok başarılı reklam filmi tasarlamıştır. Üstelik neredeyse tüm reklam filmlerin de "farklılıklara saygı/tabuları yıkmak" gibi temaları işliyor. Son günlerde de kadınlara verdiği destekle ön plana çıkan Nike'ın en iyi 5 reklam filmini sizler için derledik.

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
5
dislike
1
love
2
funny
0
angry
0
sad
6
wow
2