Çalışanlarına Toplam 27 Milyon Dolar Dağıttı

5 Mayıs 2015 de satışı yapılan Yemek Sepet'inin sahibi Nevzat Aydın " Biz bu şirketi bu noktaya beraber getirdik" diyerek 114 çalışanına toplamda 27 milyon dolar dağıttı evet yanlış duymadınız

Çalışanlarına Toplam 27 Milyon Dolar Dağıttı

Geçen haftalarda 1.8 milyar dolara Zynga ya satılan Peak tan sonra türkiyenin teknoloji alanındaki en büyük ikinci satın alması gerçekleşti. Buraya kadar herşey normal gözükse de olayı ilginç kılan kısım satılması değil, kurucusu Nevzat Aydın'ın  satıştan sonra çalışanlara verdiği prim oldu.Yemek Sepeti Nasıl Kurulmuştu ?


2000 yılında 40 metre karelik bir alanda başlayan "Yemek Sepeti", Kurusucusu Nevzat Aydın'ın Amerikada gördüğü ve Türkiyeye uyarlamak istediği bir iş modeliydi. Hepinizin tahmin edeceği üzere Nevzat Aydın bu fikir ile Türkiye ye geldiğinde arkadaşları "saçmalama bu Türkiye de tutmaz  Nevzat" deyip köstek olmuş fakat "Nevzat Aydın" yinede bu fikri uygulayıp görmek istemiş.Türkiyenin ilk "Garaj Şirketi" ünvanına sahip olan "Yemek Sepeti", kurulduğu yıldan sonra hızlı bir yükseliş göstermiş ve 4 senede 20 ilden 30.000 üzerinde sipariş almaya başlamış,  en son geldiği noktada ise 62 ilde 10.000'e yakın üye restoran ile aylık 3 milyonun üzerinde sipariş alır hale gelmiş.


5 Mayıs 2015 de  "Yemek Sepeti" ,dünyanın en büyük online sipariş platformu olan "Delivery Hero" tarafından satın alındı, hem de az buz bir rakam da değil tamı tamına 589 milyon  dolara satıldı. Peak'ın 1.8 milyar dolara satıldığını hatırlayınca bu çok büyük bir rakam gibi gelmese de ülkemiz için büyük önem arz ediyor.

 

Biz bu şirketi bu noktaya beraber getirdik!


İşin artık "Patron Çıldırdı" kısmı ise "Yemek Sepeti" satıldıktan sonra Nevzat Aydın'ın " Biz  şirketi bu noktaya beraber getirdik" diyerek 114 çalışanına toplamda 27 milyon dolar dağıtması oldu, evet yanlış duymadınız 27 milyon dolar.

Sosyal medyada büyük yankı uyandıran bu haber diğer patronların "Nevzat bizi zor duruma düşürdü" açıklamalarına neden oldu. " Keşke bende orada çalışıyor olsaydım" seslerini duyar gibiyim, gerçekten hakedildiğini düşününerek sizi "Yemek Sepeti" nin kuruluş öyküsünü izlemeye davet ediyorum.

                           

Bu Gönderi İlginizi Çekebilir!

Yemek Sepeti Deposunda İstismar İddası!

İddalara göre "Yemeksepeti" nin Banabi deposunda 14 yaşındaki bir çocuğa istismarda bulunuldu. Olayı ortaya çıkaran işçilerin, işten çıkarılması sosyal medyayı ayağa kaldırdı..

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
3
dislike
0
love
1
funny
0
angry
0
sad
1
wow
5