Yonca Evcimik'in "Ayıp Şeyler" Şarkısı Olay Oldu

Çılgın Bediş'ten tanıdığımız Bandır Bandır, Abone gibi şarkıların sevilen şarkıcısı Yonca Evcimik son şarkısı "Ayıp Şeyler" ile toplumsal bir konu olan kadına şiddet ve kadın ölümlerine kendince değinmek istemiş. Ancak öyle cinsiyetçi öyle çirkin sözler söylemiş ki dinlerken inanamadık. "Ayıp Şeyler" twitterın da gündeminde.

Yonca Evcimik'in "Ayıp Şeyler" Şarkısı Olay Oldu

Hepimizin aklına çılgın bediş olarak kazınan Yonca Evcimik geçtiğimiz günler de son şarkısı "Ayıp Şeyler"i çıkardı. Rap yapmaya çalışan şarkıcı kendince kadına şiddet konularına dikkat çekmek istemiş ancak bunu yaparken ağzından çıkanı kulağı duymuş mu bilinmez. Şarkıcı kullandığı sözlerle 25 kasım Kadına yönelik şiddetle mücadele gününde twitter kullanıcılarının oklarının hedefindeydi. 

Şarkıcı yaptığı açıklamada, şarkısında kadına, çocuğa ve hayvana şiddet konularında farkındalık yaratmayı hedeflediğini söylemişti. Ancak " Bu kadar olmaz bunlar ayıp şeyler Kadına, çoluk-çocuğa, hayvana şiddet, tecavüz, dayak kesmedi mi sizi uyan artık hemcinsim", "Sen kadınsın zekisin Ama bazen de gerçekten aşırı cinssin",  "Bakma sevgilime be kadın çıkacak adın",  "Mesaj atma kocama, gözünü dikme ocağıma",  "Nasıl bozuldunuz böyle haydi söyle",  "Açarsan mahremini içeri girer işte öyle",  "Uçkuruna sahip çıkamayandan Yeteri kadar çekmedik mi?",  "Dik dur ahlaklı ol ki Seni hak ettiğin gibi sevsinler" sözleriyle kadına şiddet konusunda kime farkındalık yapmış gerçekten inanması oldukça güç.

Bu yazıya tepkin ne oldu ?

like
0
dislike
0
love
0
funny
1
angry
1
sad
0
wow
0